Daha iyi bir deneyim için lütfen tarayıcınızı Chrome, FIREFOX, Opera veya Internet Explorer 'a değiştirin.
Kurumsal Hayatta Karşınıza Çıkabilecek 5 Pozitif İnsan Profili

Kurumsal Hayatta Karşınıza Çıkabilecek 5 Pozitif İnsan Profili

İş hayatının her döneminde çevremizde ve çalışma arkadaşlarımızda pozitif insanlarla karşılaşırız. İnsanların kişilik yapısını baz alarak vizyonu, tecrübeleri ve amacına dair birçok bilgi elde etmek genellikle mümkün oluyor. Araştırmalar ve insan davranışları gösteriyor ki çalışma ortamındaki pozitif insanlar herkesi olumlu ve daha iyi yönde etkiliyor. Bizde sizlere bugün ki yazımızda bu pozitif insanlara ait 5 profil paylaşacağız.

  1. Öğretmenler

Bilgi ve tecrübelerini paylaşmayı kendilerine misyon edinmiş ve işlerinden büyük bir keyif alan gruptur. Paylaşma, öğretme, motivasyonlu hareket etme ve planlama konusunda çok iyidirler.

  • Çalışkan Uzmanlar

Çalışkanlık aslında işini istenen nicelik ve nitelikte yapabilmektir. Uzmanlık ise kişinin işini yapmanın ötesinde geliştirebilmesidir. Katma değer üreten çalışkan uzmanlar kurumların gelişmesinde ve büyümesinde ciddi rol oynarlar.

  • Çalışkan Memurlar

Bu profilde ise geliştirmek için bir girişimde bulunmayan fakat sorumlu oldukları işleri dört dörlük yapan bir insan grubu vardır.

  • Öncüler

İlk olmaktan korkmayan insan grubudur. En basit örneği bir toplantıda söz almaktan çekinmeyen, risk almaktan kokmayan insanlardır. Yeni ürünler, pazarlar, süreçler ve fikirler için kendilerini korkusuzca feda edebilirler.

  • Yaratıcı Girişimciler

Yoktan var edenlerin grubudur. Yaratıcılığın ve inovasyonun %99’unun çalışkanlık %1’ininde peri tozudur. Çok başarılıdırlar ve kurumlarda bulunması zor insanlardır.

yorumunuzu paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar